ENC incepe in aprilie

Discussion in 'Arhiva PGL FIFA' started by bug, Mar 6, 2006.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. bug

bug

Jocurile oficiale in acest an vor fi :CS, Warcraft si FIFA.

A fost putin tensiune fiindca cineva "mai mare" de pe la ESL FIFA abera ca nu o sa fie FIFA anul asta :D , dar nu e cazul.

Finala va avea loc la Leipzig - vor merge doar echipele calificate in fazele finale (eventual 4)

So... 100% - va fi FIFA. Mai e cam o luna pana la startul competitie, sper sa mai prindem niste meciuri amicale pana atunci.

Deocamdata pe ESL au fost anuntate ca jocuri oficiale Cs-ul si War, al treilea urmand a fi FIFA 06

gl Sica & Romania

2. bug

bug

The total prize money for Soccer 2006 is Euro 7,500.

3. Sab

Sab Guest

nationala mai pregatita si suntem pregatiti 100% pt ENC

4. bug

bug

5. bug

bug

6. bug

bug

Premii :

locul I - 4 000 euro
    locul II - 2 000 euro
    locul III - 1 000 euro
    locul IV - 500 euro

7. bug

bug

Cateva reguli:

2 team manageri : me + Roma
    1 team captain : Sica
    9 players: - asteptam lista de la capitan

Fiecare jucator trebuia sa aiba:
    cont original -
    sa poata da host (obligatoriu) -
    FIFA BOT -
    Multitool -
    LagDetect -
    Demotool -

Alte reguli:

Pasa in spate -
    Man Marking -
    (daca se intrerupe un meci si unul din jucatori are rosu - va trebui sa se faca fault din nou - sa se acorde rosu iar :D )

8. Asta e echipa cu care vom aborda calificarile. Din cate am vazut nu putem avea mai mult de 3 jucatori din acelasi clan in echipa ( 3 cu tot cu rezerve ) . O sa verificam sa vedem daca e adevarat. Pana una alta am ales acesti jucatori. Titularii vor fi anuntati inainte de meci. Nimeni nu e titular cert, dar cu siguranta ne vom baza pe 2-3 jucatori cu experienta. De asemenea , daca unu dintre noi nu da randament intr-un meci, sau "calca stramb" ( injurand sau mai stiu eu ce) va fi incoluit pentru meciul viitor. Aceeasi regula este valabila si pentru mine... Am introdus un nou jucator , Razvy sau MrPerfect cum vreti, datorita rezultatelor si schimbarii in bine a atitudinii lui. Cu toate ca e loc de mai bine... Pana una alta va trebui sa ne demonstreze ca merita sa fie titular. Am scos jucatorii inactivi si totodata mai am 2-3 sub urmarie.

O sa incerc sa jucam cel putin 3 meciuri amicale pe saptamana ( cu nationale sau clanuri ) si cel putin 2 meciuri intre jucatorii nationalei ( 3v3, 4v4 etc ) . De asemenea vreau sa jucati de pe cea mai buna conexiune din oras si in cele mai bune conditii. Vreau sa fiti la zi cu toate regulile ( gen lagdetect, demotool etc. ) . In timpul meciurilor, NU VREAU SA INTRATI IN DISCUTII CU ADVERSARII. DE ORICE FEL. Nu vreau sa luam PP degeaba. NU RASPUNDETI LA PROVOCARI!!!. Aviz Fire si Razvy ( v-am urmarit in CL si am vazut ca sariti imediat la cearta )
    Avem o sansa unica sa le aratam cine suntem si sa castigam si niste banutzi. NU-I DATI CU PICIORUL!
    Vreau sa lasam orgoliile acasa. Nu vreau sa aud: nu joc cu X ca afla schemele.Nu cred ca asta se intampla la nemti sau polonezi... Toata lumea o sa afle mai devreme sau mai tarziu schemele, stiti foarte bine ca totul depinde de "skill".

Asadar, vreau sa fim uniti pentru ca numai asa ii putem bate.

O sa facem un canal pe irc pe care vreau sa stati tot timpul. O sa revin cu informatii

Asadar,

Sica
    Ovy
    Fire
    Dany
    Vani
    Alzz
    Nick
    Yzw
    Razvy

9. ms ms o sa fac tot ce imi sta in putinta sa fac romania sa ajunga acolo sus la fifa unde ar trebui sa fie si niku MrPerfL :) GOGO ROMANIA

10. bug

bug

Romania va face parte din a treia urna valorica la tragerea la sorti (ultima :mad: ) , se pare ca echipa ca Bulgaria si Franta au rankings mai bun decat noi.

Lista completa o gasiti aici:

http://www.esl-europe.net/enc/news/21645/

High seeds
    Austria
    Germany
    Poland
    Russia
    Turkey

Mid seeds
    Belgium
    Bulgaria
    France
    Italy
    Netherlands

Low seeds
    Czech Republic
    Hungary
    Luxembourg
    Portugal
    Romania
    Slovakia
    Spain
    Switzerland
    Ukraine
    United Kingdom

O grupa va fi alcatuita din
    1 - high seed
    1 - mid seed
    2 - low seed

Deci in total 5 grupe de cate 4 echipe

Primele 2 clasate merg mai departe si apoi se vor face 2 grupe de cate 5 echipe - urmand ca in Germania sa mearga - la fel - primele 2 din fiecare grupa.

Bafta!

11. bug

bug

Nu pot sa ma abtin asa ca fac un pronostic:

O grupa grea:

Germany (sau Poland)
    Bulgaria
    Romania
    Portugal (sau Spain)

O grupa usoara:

Turkey (sau Austria)
    France (sau Italy)
    Romania
    Luxembourg :D

12. sper doar ca italia sa nu cada in grupa cu romania :D stiti voi de ce :p

13. doctor the italian godfather...

14. bug

bug

In caz ca ne calificam in faza a doua :

in romana - vor fi 2 meciuri de baraj intre o ocupanta a locul 2 dintr-o grupa si cea de pe 3 din cealalta - castigatoarele merg in Germania impreuna cu cele care au terminat pe primul loc grupele din faza a doua.

15. acum am inteles :D

16. Bafta la tragere!!! Go Go Ro

17. bug

bug

Din pacate limita cu maxim 3 jucatori dintr-un clan se aplica si la FIFA. Din cate stiu clanurile voastre pe ESL sunt:

Team Captain

Sica TmG

Players

Ovy Eq

Fire Eq

Dany Eq

Vani YQ

Alzz ????

Nick OFF sau A - online

Yzw YQ

Razvy YQ

Team Managers: