Program finala

Discussion in 'Arhiva PGL FIFA' started by bug, Sep 26, 2005.

1. bug

bug

SAMBATA

- STAGIUL GRUPELOR 11:00

Grupa A:

A1
    A2
    A3
    A4
    A5

Grupa B:

B1
    B2
    B3
    B4
    B5

Grupa C:

C1
    C2
    C3
    C4
    C5

Grupa D

D1
    D2
    D3
    D4
    D5

Grupa E

E1
    E2
    E3
    E4
    E5

Grupa F

F1
    F2
    F3
    F4
    F5

Grupa G

G1
    G2
    G3
    G4
    G5

Grupa H

H1
    H2
    H3
    H4
    H5

- OPTIMI 14:00

O1: B2-A1
    O2: A2-B1
    O3: D2-C1
    O4: C2-D1
    O5: F2-E1
    O6: E2-F1
    O7: H2-G1
    O8: G2-H1

- SFERTURI 15:30

SFR1: O1-O3
    SFR2: O2-O4
    SFR3: O5-O7
    SFR4: O6-O8

- SEMIFINALE 17:00

SF1: SFR 1 - SFR 3
    SF2: SFR 2 -SFR 4

- FINALA 18:30

SF1 - SF2

Nota:

1. In caz de egalitate intre 2 jucatori; pentru stabilirea clasamentului in grupa se folosesc urmatoarele criterii de departajare:

1.1 rezultat meci direct
    1.2 golaveraj

2. In caz de egalitate intre 3 sau mai multi jucatori; pentru stabilirea clasamentului in grupa se folosesc urmatoarele criterii.

2.1 se calculeaza clasament pentru departajare intre cei 3 (respectiv mai multi) jucatori in cauza.

2.2 golaverajul aferent fiecarui jucator in clasamentul calculat la punctul 2.1

2.3 golaverajul aferent celor 3 (respectiv mai multi jucatori) in clasamentul general al grupei.

2.4 in caz ca nici un criteriu din cele enumerate mai sus nu departajeaza jucatorii in cauza - se vor juca meciuri de baraj.

3.Meciurile din fazele elimatorii - inclusiv finala se vor juca tur - retur (dupa sistemul UEFA - golul in deplasare conteaza dublu). In caz de egalitate(Ex.2-2; 2-2) se merge in prelungiri cu regula golului de aur (cine inscrie primul castiga). In caz ca nu se va inscrie in prelungiri, vor urma lovituri de departajare.

* la stabilirea clasamentelor in grupa se acorda 3 puncte pentru victorie, 1 punct pentru egal, o puncte pentru infrangere

2. bug

bug

Toate grupele incep de la ora 11:00, la 10:30 se face strigarea si repartajarea la calculatoare.

3. concurentii plz :D

4. Vor aparea si ei dupa ce avem update la Rankings + lista celor care nu vin.

5. Un mic update: In cazul in care dupa 2 manse disputate (tur-retur) jucatorii in culpa se afla la egalitate, iar regula golului marcat in deplasare nu-i desparte pe jucatori, se joaca un meci cu repriza de 2 minute. In acest meci se aplica regula golului de aur.

6. chiar asta vruiam sa intreb..... dak e 7-6 si 6-7 :D

7. Din cate stiu eu nu se mai aplica de ceva vreme regula golului de aur ! Nu ar fi normal sa se joace dupa normele UEFA ( dak sistemul e in acest gen ) si sa se aplice regula golului de argint ?

8. Nu prea.

9. De ce?.

10. Eu chiar nu inteleg de ce se joaca dupa regula golului de aur. E totusi un joc pe calculator si se stie cat de usor/repede se poate da un gol.
    In alte competitii de acest gen tot aceasta regula se aplica?

11. Chestia asta cu golul de aur sucks big time!!! Nu se mai foloseste golu de aur de 4-5 ani!

12. Sab

Sab Guest

la wcg singapore se foloseste

13. bug

bug

Regula golului de aur e preluata de pe site-ul oficial WCG. Shhhh.

14. Law

Law

Pai e preluata de pe site...dar ati dat exemplu UEFA ... dar acolo nu se mai aplica golu` de aur... si mi se pare ca nici cel de argint... pur si simplu 2 reprize de departajare :D

15. Da ma, dar la Singapore daca iei gol de la jumate :confused: ...ii faci protest lui bug ? :D

16. Chiar daca sunt regulile oficiale,sunt total impotriva regulii golului de aur, pt ca un gol se poate da foarte usor in fifa, si nu neaparat cel mai bun ar castiga... :rolleyes:

17. as veni cu o completare: daca tot suntem in LAN si putem vorbi cu adversarul, as propune, ca atunci cand apasa la corner, cel care e nedreptatit sa lase mingea sa o ia portaru, si ala care a apasat sa o dea iar in corner, de pe aceeasi parte. mi se pare cel mai corect.

18. De acord.

19. Da e bine cum zice Sica ...

20. nu cred ca se vor respecta orele scrise .... in 3 ore sa se termine toate grupele....? .. putin probabil ....:p