Vreti esl.ro ? cititi....

Discussion in 'Arhiva PGL FIFA' started by Sab, Sep 28, 2005.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Sab

Sab Guest

Dupa lungi discutii cu adminii din ESL in special BB am ajuns la urmatoarea concluzie:

esl.ro nu este departe.

cerinte:

- pt inceput 8 echipe de 5on5 pe esl.eu si vom avea o liga esl.ro NUMAI cu echipe romanesti.

Adminii ESL.ro vor fi cei din PGL pt inceput si dupaia, dak vor si altii, poate o sa li se acorde o sansa.

Pt admini, cerinte:
    - cunoasterea a lb. romane macar :) ( pt. esl.ro)
    - lb. engleza (pt un eventual esl.eu)
    - sa fie online mai ales dupa amiaza si seara

cam atat pana acum asa ca faceti cat mai multe echipe pe esl.eu de 5on5. ( cu jucatori romani :) )

2. si se stie ca cea mai tare echipa romaneasca de 5 la 5 pe esl.eu e PRO FORTE care e pe 5 nu ? :D

3. De mentionat ca nu vrem echipe de genu: "Avantu Ciuperceni"

4. Sab

Sab Guest

nu ne intereseaza ce a fost. sper ca s-a invatat o lectie din acea experienta neplacuta.

IMPORTANT este ceea ce o sa facem, suntem sau nu pregatiti de ESL, acolo ne vede o Europa intreaga.

5. TeG si Pro tin capul sus pt romania in esl la echipe de 5 la 5

6. Sunt de acord la modul cat se poate de lejer,valoare exista in Romania, mai mult decat in cateva tari, din pacate la noi nu e cu sponsorizarile etc... Mai ales ca de acum se joaca 2006, bring it on!

7. Sab as vrea sa stiu daca la 2006 se face din nou selectie pt nationala ?? si ma bag si eu la 2006 da doar in esl mai 1 meci mai o caterinca acolo cu baieti

8. Da bine,cand se face selectie? Ca la 2006 as vrea sa ma bag si eu:)

9. bug

bug

Partea cu adminii pe ESL RO s-a rezolvat urmeaza acum partea cu echipele, soo.... combinati-va cate 5, daca mere bine o sa trecem si in PGL la 5 vs 5 poate chiar fara restrictii de oras.

10. wDn

wDn

11. Sab

Sab Guest

deci linkurile pt esl.ro sunt urmatoarele:

main leagues : http://www.esl-europe.net/ro/leagues/

FIFA06 league signup : http://www.esl-europe.net/ro/fifa2006/clanwar/cl_quali_romania/signup/

FIFA06 league forum : http://www.esl-europe.net/ro/fifa2006/clanwar/cl_quali_romania/forum/1524/

Cerinte pt a intra in liga romaneasca de 5on5:

1. echipa pe esl, va creati o echipa.
    2. faceti un mic logo pt aceasta echipa ( dimensiuni 100x100 pixels)
    3. invitati inca 5 jucatori in echipa CARE TREBUIE SA AIBA conturi de EA online la FIFA06. nr. minim de jucatori pe echipa este de 6.

Acestea sunt cerintele si la esl.eu 5on5 daca vreti sa va inscrieti si acolo.

Pt. orice alte nelamuriri va astept cu posturi!

ps: aaaa, uitasem, liga ar trebui sa inceapa in noiembrie doar in cazul in care sunt 8 echipe inscrise pana atunci, asa ca faceti rost de un cont de EA online, faceti-va cont pe ESL, intrati intr-o echipa si dati click pe linkul de SIGNUP de mai sus.

cam atat...

12. frate am dat de o luna sign up si nimic .. pe esl.eu am primit :) de mult :)

13. Sab

Sab Guest

o sa vina si confirmarea, daca ai dat signup e totu ok, nu cred ca se sterge cererea de signup:)

14. dar cat de (ne)sacadat merge fifa06 cu conexiunea noastra la RDS ?? daca ai juca de ex cu unu din UK :rolleyes:

15. bug

bug

De azi putem sa dam accept la echipe pentru Calificari la Ch League.

Stiu care e situatia cu cont si bla bla da nici in halul asta pls:

Players Database
    Search for "86.125.66.57" ...

Prefix Name
    TGW Andrew
    YQ dax
    TGW Don_Razvan
    TGW JesusWasAGamer
    razvy0 *deleted*
    TGW Razvy0
    |PrO| Razy1one
    DC Zup

16. Mdeah ... traim in Romania si asta ne ocupa tooooot timpul =))

17. ce`s alea bug ? ca nu inteleg nimc :D

18. bug

bug

Cateva din ele sunt conturi facute de un user pt altii, iar altele sunt conturi duplicate cum ar fi:

razvy0 *deleted*
    TGW Razvy0
    |PrO| Razy1one

19. Sab

Sab Guest

aceasi situatie si in Iasi unde toti componentii clanului G1 si-au facut cont de pe un sg calc :D

20. leam ras pe toate acum :)) doar unu miam lasat :p pe care astept confirmarea de la esl.eu...:cool:

Thread Status:
Not open for further replies.